Úvod

Fotenie v ateliéry je pre fotografa a hlavne pre výsledok, čiže fotografiu omnoho kvalitnejšie ako fotenie na súťažnom pódiu. Samozrejme fotenie na pódiu má zase omnoho vyšší dokumentačný charakter.
Fotenie v ateliéry dáva fotografovi možnosť individuálne nasvietiť model tým najkvalitnejším svetlom. Pozadie za modelom je homogénne väčšinou biele alebo čierne čo dáva telu možnosť vyniknúť. Model vie kedy je fotený a teda nehrozia žiadne pokazené zábery. (zavreté oči, časti tela v pohybe........)

Pretože fotím na digitálnu zrkadlovku, vyhotovené zábery si môže model okamžite kontrolovať a poprípade skorigovať tak aby spĺňali jeho predstavu.
Najlepšie zábery následne upravujem v počítači.
Ateliér v ktorom fotím sa nachádza v Ružomberku priamo v budove kde sa nachádza aj fitnescentrum MAXIFIT. Obidve miestnosti sú spojené čo zabezpečuje v prípade potreby možnosť rozcvičenia – napumpovania priamo v posilňovni a takisto po fotení osprchovanie v sprchách.

Po prípadnej dohode a súhlasom s modelom zasielam mnou vybraté fotografie do redakcie Muscle Fitness a v prípade záujmu z ich strany sú im dané k dispozícii. Znamená to, že niektoré Vaše fotografie sa môžu objaviť v niektorom čísle časopisu Muscle Fitness či už samostatne alebo ako ilustračné obrázky k odborným článkom.