Úvod

Imidžové fotografie.

Čo si predstaviť pod týmto názvom?
V súčasnosti sme zaplavení množstvom fotografií z titulných obálok na ktorých sú postavy ľudí a hlavne tváre dokonalé bez akýchkoľvek chybičiek krásy.
Všetky tieto fotografie sú upravované v niektorom z grafických programov. Pretože dnes väčšina fotografov fotí na digitálnych fotoaparátoch, je následné upravovanie v počítači samozrejmosťou. Záleží už len na samotnom fotografovi do akej miery pozmení pôvodný snímok.
Ja som z dôvodu uverejňovania mojich fotografií aj na obaloch časopisov pristúpil k retušovaniu pokožky a zvýrazňovaniu dôležitých detailov. Osobne som takéto fotografie nazval imidžové.

Na fotografiách vidíte rozdiel medzi originálnym záberom a upraveným v počítači.
(fotografie nie sú mojim dielom, zdrojom je internet. Dôvod je jednoduchý, zatiaľ som nedostal od žiadneho modela-modelky povolenie použiť ich originálnu fotografiu tak ako vyzerala pred retušovaním.)

Pre koho je určené takéto fotenie ?
Na prevažnej väčšine mojich fotografií sú obyčajní ľudia a nie profesionálne modelky a modely. Prispôsobenie cien, nie je však na úkor kvality, chcem ponúknuť umeleckú fotografiu každému z Vás. Zbavte sa predsudkov dnešnej doby propagujúcej nedosiahnuteľnú "krásu" špičkových modeliek a darujte si vlastný portrét zachytávajúci krásu ženy.